10 nejbohatších lidí světa

Někomu se daří v businessu, jinému zase v zábavní branži, jedno mají ale lidé v našem seznamu přece jen společné: jsou součástí nejbohatší desítky osob světa.

1. Carlos Slim Helu – 73 miliard USD

Předseda a CEO společností Samsung Mexico, America Movil a Telmex, Carlos Slim je Mexičan a shodou okolností nejmajetnější tvor této planety se skutečně úctyhodnými 73 miliardami USD.

2. Bill Gates – 67 miliard USD

Jestliže nějaká postava v našem Top Ten docela určitě nepotřebuje podrobnější představování, pak je to právě Bill Gates, jenž je skutečným pojmem a prototypem úspěchu ve své branži. Stále je mimochodem předsedou Microsoftu.

3. Amancio Ortega – 57 miliard USD

61 let starý Amancio Ortega je zakladatelem obchodního sdružení Inditex. Je to Španěl a nejznámější je asi v souvislosti se svojí značkou Zara (ta dělá do oblečení).

4. Warren Buffett – 53,5 miliard USD

Na rozdíl od ostatních jde asi o nejpopulárnější osobnost v sociálních kruzích, za což patrně dotyčný vděčí svým znalostem ekonomiky, politiky a dalších sociálních věd.

5. Larry Ellison – 43 miliard USD

CEO a zakladatel Oracle Cooperation, Larry Ellison má v kapse (a na účtě či v akciích) pořád velmi pohledných 43 miliard USD.

6. Charles Koch – 34 miliard USD

Zrozený jako Charles de Ganahl Koch je americký businessman a filantrop. Také ale spoluvlastník, člen rady / představenstva a CEO Koch Industries. Spolu se svým bratrem se dělí o 6 a 7 pozici.

7. David Koch – 34 miliard USD

David Hamilton Koch je taktéž americký businessman a filantrop, též je ale i politicky aktivní a chemickým inženýrem. Spolupracuje se svým bratrem na vedení Koch Industries, což je druhá největší soukromá firma v USA.

8. Li Ka-shing – 31 miliard USD

Sir Ka-shing Li je dnes považován za nejbohatší osobu Asie, ovšem celosvětově je letos až na osmé příčce. Má majetek v hodnotě 31 miliard USD a funguje anžto předseda rady Hutchison Whampoa Limited (HWL) + Cheung Kong Holdings (stav k 2008) a je i největší operátor přepravních přístavů a největší prodejce zkrášlovadel / zdravotních věcí všech typů.

9. Liliane Bettencourt – 30 miliard USD

Celým jménem Liliane Henriette Charlotte Schueller, později přijala i jméno Bettencourt. Dotyčná je francouzská dědička, prominentka a businessmanka, taktéž jedna z největších podílnic v L’Oréal. Letos je pokládána za nejbohatší ženu světa s cca 30 miliardami USD.

10. Bernard Arnault – 29 miliard USD

CEO LVMH a předseda představenstva u Christian Dior, Bernard Arnault je Francouz a minulý rok byl na příčce čtvrté, čímž si jasně pohoršil. Tak či onak, i do pouhého „milionáře“ má stále velmi, velmi daleko…

Zdroj: bornrich

Relevantní články