12 nových slov, jejichž význam by měl každý moderní obchodník znát

Máte pocit, že lidé kolem vás začínají používat slova, jaká dříve vůbec neexistovala? Pak to není jen pocit, ale fakt. A my se proto dnes pokusíme doplnit vaše znalosti v této sekci.

1. phablet

Je to velké-malé mobilní zařízení, jenž je zároveň tablet i phone (telefon), proto „phablet“.

2. emoji

Když vám někdo píše nějakou zprávu a vy si ji kdekoliv čtete, jistě neunikne vaší pozornosti, že často bývá plná emotikon a „emoji“ vyjadřuje právě je. Výraz sice vnikl z japonského slova původně, ale přesto se to chytlo. Navíc to specifikuje cosi jako smajlíkový standard napříč platformami.

3. digital detox

Akt, během něhož se odpojíte od všech digitálních zařízení – od smartphonů, až po tablety. A že to nepřežijete? Ale ano, nebojte… Otázka je, jestli si vy dokážete užít volno bez ověření e-mailu, co 5 minut…

4. selfie význam

Možná jste viděli lidi na ulici, jak drží smartphony a češou se, usmívají, natřásají šaty atd. Nejsou to blázni pochopitelně, ale pouze využívají nejmodernějších trendů a fotí se pro zprávu nebo na sociální síť.

5. click and collect

Tímto se rozumí akce, během níž zákazník nejprve nakoupí na internetu a pak si zboží fyzicky vyzvedne na pobočce.

6. unlike

Pojem „like“ asi zná každý, nicméně poslední dobou se hodně používá i „unlike“. A o co jde? Je to vlastně stažení „lajku“, přestání „lajkování“ dané věci.

7. MOOC

Toto neznačí dvojitou maloobchodní cenu ani hodně ve stylu „moooooooooc“, ale odkazuje se to na „massive open online course“ – vlastně je to online kurz, jenž může virtuálně navštívit mnoho lidí z veřejnosti.

8. bitcoin

Ačkoliv se toto slovo rovněž začíná objevovat ve zprávách a blozích, i přesto stále někdo nemusí znát jeho význam: tak tedy, „Bitcoin“ je decentralizovaná digitální měna, jenž může být zobchodována mezi dvěma subjekty. Celá transakce by měla být navíc velmi bezpečná, používá totiž veřejného klíče a silného dvojitého šifrování.

9. hackerspace

Význam tohoto slova je snadný, zkrátka jde o místo, kde se mohou hackeři, geekové a nerdové sdružovat a pracovat na sdílení techniky, nápadů nebo dalších prostředků.

10. internet of things

Pod touto frází se dnes obvykle rozumí stále větší pronikání internetu do běžné elektroniky. Tak například taková lednička s internetem je dobrým příkladem řečeného (zjistí, co je uvnitř, doporučí z toho recepty, případně doobjedná online chybějící věci tak, aby poslíček dorazil v čas vašeho příchodu z práce).

11. BYOD

Odpovězme si na tuto záludnost jiným dotazem – prohlížíte si tento článek na svém smartphonu nebo tabletu? A je to zařízení vaše nebo pracovní? A pokud je vaše, máte ho v práci? Pakliže jste řekli 3 x „Ano!“, vlastně jste si odpověděli sami: je to trend, kdy vlastní techniku používáte v práci.

12. space tourism

Moderní a velmi módní pojem, jenž se odkazuje na cestování do vesmíru v rámci rekreace. Není to jistě dovolená pro ty nejchudší z nás, nicméně, kdo na to má, jistě si u společností typu Virgin Galactic nebo SpaceX přijde na své…

Relevantní články