3 cesty, jak zkvalitní 3D tisk váš business

Na trhu se pomalu začínají šířit zařízení, která slibují být stejnou revolucí, jakou byly pro firemní komunikaci a business tiskárny běžné – ano, jde samozřejmě o 3D tiskárny.

1. Prototypizace

3D tiskárny přidají do prototypizačního procesu efektivitu a inovaci. Často totiž dnes docházelo k situaci, kdy některá z firem sice měla skvělý nápad, ale trvalo dlouho, nežli zvládla celý prototypizační proces. A dnes? Zvládne jej sama na stole v kanceláři. A to samozřejmě změní cestu, jakou běžná firma tvoří a distribuuje zboží, čímž se vytvoří zcela nový trh pro podobné produkty.

2. Výroba

Firmy dnes ještě zdaleka nemohou dokončený produkt vyvolat zázrakem a po jediným kliknutí myší na „OK“, ale bylo by určitě bláhové domnívat se, že 3D tiskárny nebudou do pár let i v těch nejmenších firmách. Jejich zdánlivě vysoká cena (nejlevnější 3D tiskárna slibuje stát cca 350 USD a půjde o typ Pirate 3D’s Buccaneer, jenž má dorazit v zimě) je totiž vyvážena pozitivním vlivem na produkční proces, z něhož zcela eliminuje spoustu nepříjemných prvků, jako třeba nutnost investice do těžké techniky nebo čekání týdny na výrobu. I malé firmy tak budou moci lépe konkurovat těm velkým.

3. Produkty na míru

Řada 3D tiskáren dnes svede tisknout objekty z vysoce kvalitních materiálů, jako třeba nerezové oceli, stříbra, keramiky a všemožných plastů. To značí, že spousta předmětů dělaných univerzálně  může být 3D tiskárnami optimalizována na velikost perfektní pro uživatele – náramek bude mít správnou délku, boty dokonalou velikost a brýle budou krýt celé oko. Namísto dumání, co asi tak zákazník bude chtít, bude pro firmy jistě jednodušší, prostě zákazníka pozvat a nechat jej vybrat, takže i on bude nakonec spokojenější.

Zdroj: Mashable

Relevantní články