5 nejlépe placených CEO v roce 2013

Letošní rok znamená pro některé osoby pracovní útlum, pro jiné rostoucí znalosti, no a pár vyvolených dosáhlo i na pozice nejvyšší a stali se nejlépe placenými CEO roku. Pro ty, kteří neví, co pozice CEO znamená, tak řekněme, že se jedná o výkonného ředitele obchodní společnosti.

V našich luzích a hájích tento výraz známe jako statutární orgán, jenž má veškeré jednatelské pravomoci vůči třetím osobám i všechny pravomoci uvnitř obchodní společnosti. Ale teď už se pojďme na těchto pět nejúspěšnějších osob v tomto roce podívat.

5. Philippe P. Dauman, CEO Viacom

Philippe P. Dauman si jako CEO u Viacomu letos polepšil na 33,4 milionu USD ročně a to i přesto, že došlo k redukcím peněžních kompenzací o 22 %.

Philippe P. Dauman, CEO Viacom

Philippe P. Dauman, CEO Viacom

4. Mark G. Parker, CEO Nike

I Nike se letos daří, což jasně dokazuje její boss. Mark G. Parker letos jako CEO Nike má hodnotu 35,2 milionu USD (dělí se na 27,1 milionů USD v akciích a 8,1 milionu USD v penězích). Polepšil si meziročně o 219 %.

Mark G. Parker, CEO Nike

Mark G. Parker, CEO Nike

3. Bob Iger, CEO Walt Disney

CEO společnosti Walt Disney je trojkou a to díky 37,1 milionům USD. Ty se rovněž dělí na 19,8 milionů USD v penězích a 17,3 milionů USD v akciích. Meziroční růst u něj dosáhl 18 %.

Bob Iger, CEO Walt Disney

Bob Iger, CEO Walt Disney

2. Richard M. Bracken, CEO HCA

Zakladatel Hospital Corporation of America, pan Richard M. Bracken si rovněž nevede zle. 38,6 milionů USD je toho důkazem. I zde se peníze dělí na klasické finance (26,7 milionů USD) a akcie (11,8 milionů USD).

Richard M. Bracken, CEO HCA

Richard M. Bracken, CEO HCA

1. Larry Ellison, CEO Oracle

CEO firmy Oracle se usmívá a má k tomu opravdu dobrý důvod. Jako světová jednička má nárok na 96,2 milionů USD a tedy si drží prestižní pozici nejlépe oceněného CEO světa. Placen je ale převážně v akciích: jen 5,5 milionu USD z toho všeho totiž tvoří klasické peníze. I on si meziročně polepšil o 24 %.

Larry Ellison, CEO Oracle

Larry Ellison, CEO Oracle

Zdroj: bornrich

Relevantní články