5 základních pravidel ochrany počítače

Chcete-li podnikat či jinak fungovat na internetu, musíte mít v první řadě v pořádku váš počítač. Internetem koluje mnoho virů, trojských koní, spywarů, malwarů a jiných nebezpečných programů, které i v několika vteřinách dokáží zničit software počítače. Nepodceňujte jeho ochranu, najděte si čas a začněte dodržovat 5 jednoduchých pravidel ochrany počítače. Snížíte tím riziko, že se stanete obětí internetových hrozeb.

  1. Aktivní brána firewall

Brána firewall slouží jako primární ochrana proti zneužití počítače a uložených dat cizí osobou. Firewall vyhodnocuje všechna data, která přichází z internetu a v závislosti na nastavení je pustí do počítače či je zablokuje. Jednoduše tak zabrání tomu, aby byl počítač zneužit prostřednictvím sítě či internetu.

  1. Kvalitní antivir

Druhou ochrannou složkou je kvalitní antivirový program. Jedná se o počítačový software, který slouží k zjištění a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého softwaru. Dobrá zpráva je, že některé antiviry je možné pořídit zcela zdarma. Jejich přehled najdete zde.

01 (1)

  1. Doplňkové programy

Nechcete-li riskovat, instalujte si do počítače spolehlivý antispywarový program. Mezi nejvyužívanější patří Ad-Aware Free Internet Security 8.3. Tento program poskytuje ochranu a současně čistí i pevné disky a dokonce udržuje stabilní operační paměť. S tímto program či podobným antispywarem získáte větší jistotu, že nebudete muset často navštěvovat servis notebooků a řešit složitě opravu notebooku.

  1. Vaše zodpovědné chování

Je třeba myslet na to, že každý den vznikají nové a mnohem silnější hrozby. Nainstalované programy je proto třeba pravidelně aktualizovat. Na internetu se také chovejte zodpovědně. Stahujte jen data z prověřených zdrojů, nenavštěvujte podezřelé stránky.

02 (1)

  1. Rychlá pomoc

Pokud přece jen dojde k napadení vašeho počítače, nezmatkujte. Jestliže se nevíte rady, existuje snadná pomoc: Vypněte počítač a navštivte nejbližší autorizovaný servis Acer, HP, Lenovo aj.

TIP: Naším doporučením je ABAX servisní centrum s.r.o. Tento servis zajišťuje opravy po celé České republice (nabízí i odvoz počítače přímo od vás z domu). Nabízí rychlou a kvalitní práci i levné náhradní díly Acer a dalších značek.

Relevantní články