9 věcí, jaké bohatí lidé každý den dělají jinak

Není žádným překvapením, že lidské návyky přímo ovlivňují to, jak moc bohatí následně v životě budete. Autoři knih o těchto návycích mluví jako o sněhových vločkách, které se pomalu nabalují a po čase se projeví jako lavina úspěchu.

Pan Thomas Corley věc léta studoval a též i dobře rozebral ve své knize „Rich Habits: The Daily Success Habits Of Wealthy Individuals,“ která se věnuje lidem chudým (příjem 5-35 tisíc USD ročně) a bohatým (roční příjem přes 160 tisíc USD). No a již tehdy, když začal se sběrem materiálů, mu věc padla poprvé do oka – bohatí lidé mají jisté „bohatostní návyky“ a chudí naopak, které způsobují, že se člověk ocitne ve svém životě v určité finanční tendenci.

Jaké návyky to tedy jsou? Bohatí lidé vždy…

1. …zaměřují svou mysl na svoje cíle

Na otázku „Zaměřuji se na své cíle každý den“ odpovědělo 6 % chudých kladně, avšak 62 % bohatých kladně (67 % z nich si je zapisuje).

A je potřeba ještě doplnit definici, „sen“ (nerealizovatelný) není totéž co „cíl“ (realizovatelný po investování času a fyzické akce, popř. peněz). A tento praktický rozdíl si bohatí velmi dobře uvědomují.

2. …jsou si vědomi toho, co je třeba dnes vykonat

S tímto souhlasí 81 % bohatých, avšak jen 19 % chudých.

Nejen, že si bohatí vedou seznamy úkolů, co je třeba dnes finalizovat, ale 67 % z nich dokončí každý den aspoň 70 % z nich (nebo i více).

3. …se nedívají na TV více jak hodinu denně

Bohatí lidé souhlasí v 67 % případů, avšak chudí ve 23 % případů.

Podobně, toliko 6 % bohatých se dívá na reality show v porovnání se 78 % mezi chudými. Zřejmým společným jmenovatelem úspěšných a bohatých tedy je, že mají tendence se svým časem nakládat více produktivním způsobem. Zajímavé je i to, proč se vlastně nedívají. Není tomu tak proto, že mají dokonalou vůli nebo disciplínu, prostě je to nenapadne jako první věc, když se sami sebe zeptají, co s načatým večerem. Tak či onak, spíše než nad televizí je najdete nad jinou věcí…

4. …čtou, ale ne pro zábavu

V této frázi se poznalo 86 % bohatých a jen 26 % chudých.

Literatura bohatých se povětšinou zaobírá tématikou vlastního zlepšování, takže určitě nečtou fikci, ale dnes tak oblíbené knihy na zlepšení svých vlastností. Denně je to u 88 % celých 30 minut na zlepšení svého já (srovnej toliko s 2 % chudých).

5. …fandí i audio-knihám

Většina bohatých (63 %) potvrdila, že když dojíždí do práce, tak poslouchá audio-knihy. Chudých to dělá jen 5 % nicméně.

A i když je náhodou z nějakého důvodu audio-knihy nezajímají, věnují se prostě některé z dalších aktivit.

6. …běžná práce je jim málo

„Dělám více, nežli práce požaduje“ je mottem 81 % bohatých, ale jen 17 % chudých.

Je nutné zdůraznit i to, že 86 % bohatých pracuje 50 nebo více hodin měsíčně (kupodivu jen 6 % z nich je z toho nešťastných), u chudých je to 43 % jen.

7. …nedoufají, že vyhrají jackpot

A další zajímavá záležitost: bohatí pravidelně sázejí sportku jen v 6 % případů, ovšem chudí tak konají v 77 % případů.

Pozor ale, tím nechceme určitě naznačit, že bohatí zachází s penězi výhradně „na jistotu“. Většina bohatých riskuje denně svůj majetek právě a nejvíce ve své práci, což je možná i důvod, proč nepotřebují další kolo hazardu.

8. …dbají na svůj profil

Bohatí lidé si více nedopřávají ani náhodou – 57 % z nich si počítá kalorie, u chudých je to jen 5 % z nich.

Bohatí lidé si více váží zdraví, protože tuší, že poslední léta pro ně budou nejtučnější co do financí. Když si majitel průměrné „bohatýrské“ firmy (s obratem 78 milionů ročně), jinak člověk ve věku 68 let, prodlouží práci o dalších 4-5 roků, znamená to pro něj odhadem dalších 7 milionů k dobru. Za to ale samozřejmě zaplatil nemalou cenu v podobě hlídání si své váhy a řádného cvičení každý den po celý život.

9. …starají se o své úsměvy

Denně dokonale provede ústní hygienu (včetně operací s nití) na 62 % bohatých, ale jen pouhých 16 % chudých.

Zdroj: Entrepreneur

Relevantní články