Amazon Silk, webový prohlížeč dostane zcela nový design

Amazon Silk, webový prohlížeč, který je dodávan do zařízení Kindle Fire, získal svůj první velký upgrade od září 2012. I když během této doby došlo k mírným změnám, ale od loňského podzimu se jedná o první, vážnější změnu designu, která přináší lepší ovládání prohlížeče, jednodušší navigaci a jednodušší přístup k Reading View funkcím.

Jednou z nejviditelnějších změn je podpora pro nové uživatele Silk. Stejně jako jiné dnešní aplikace i Silk poskytne novým uživatelům video s krátkým tutoriálem na vysvětlení funkci aplikace. Další výraznou změnou, tentokrát vztahující se i na stávající uživatelé je nová úvodní stránka. Doposud na této straně mohli uživatelé najít uživatelskou záložku s historií prohlížeče, stejně jako seznam vybraných lokalit, zda nejnavštěvovanější stránky prohlížeče. Není divu, že Amazon zakomponoval odkazy a přímý vstup URL, na kolik právě tyto dvě funkce jsou nejvíce u uživatelů využívány.

Ostatní odkazy jako tzv. trendy sekce, záložky, historie jsou nyní „zastrčené“ na levé části obrazovky. I tato část Silk získala potřebné aktualizace. Momentálně tahle strana nabízí svým uživatelům možnost zobrazení sloupců s ​​obrázky s možností náhledu konkrétní stránky.

Kromě toho se prohlížeč dočkal i jiných vylepšení jako zlepšení výkonu, změnou designu záložek nebo možností aktualizace prvků prohlížeče. Právě kombinace těchto „svěžích“ funkcí a oprav je pozoruhodný jev pro prohlížeč Silk, který nikdy nepatřil mezi silné mobilní prohlížeče. Amazon doufá, že právě tato zlepšení Silk pomohou stát se jedním z nejsilnějších hráčů v tomhle oboru, zda se tato vize naplní, to uvidíme v krátké budoucnosti.

Relevantní články