Apple kupuje Beats Electronics za 3 miliardy dolarů

Beats

Apple koupil společnost Beats Electronics, takže se pod Apple přesouvají také značky Beats Audio a Beats Music. Dříve se proslýchalo, že cena, za kterou Apple Beats Electronics koupil dosahovala až částky 3,2 bilionů USD. Z pozdějších zpráv vyplynulo, že se jednalo o 3 biliony USD.

Pro Apple se jedná o velice neobvyklou akvizici. Jsme již zvyklí, že nakupuje spíše malé firmy a startupy. Poslední velkou firmou, kterou pod svá křídla Apple vzal, byla počítačová společnost NeXT.

O tom, co vlastnictví Beats Applu přinese, můžeme pouze spekulovat. Jisté však je, že Apple již diponuje poměrně funkčním systémem pro streamování hudby a také je schopen dodávat kvalitní sluchátka. Je tedy opravdu otázkou, proč Apple vlastně Beats kupuje.

Velkým plusem pro Beats je schopnost této společnosti proměnit své zkušební zákazníky na zákazníky platící. Dle agentury Bloomberg 7 z 10 zákazníků Beats, kteří využívají pouze zkušební verzi jejich služeb přejdou na verzi placenou. Dalším důležitým faktorem jsou dvě velké tváře Beats Electronics – Dr.Dre a Jimmy Iovine. Tyto dvě jména mohou nalákat spoustu mladých amerických zákazníků. Do budoucna můžeme tedy pouze sledovat, jak se taková akvizice podepíše na nových zařízeních od Applu.

Relevantní články