Apple: Velké problémy ve velké Číně

Na společnost Apple číhá v Číně nová a doposud nepříliš zmiňovaná hrozba, které se musí aktivně věnovat, jinak to může ohrozit její lokální pozice.

Čínští developeři programují asi 2/3 aplikací užívaných čínskými konzumenty. A to je dokonce i vyšší hodnota, než na jakou je zvyklá Amerika. Pro Apple to znamená dvojí problém: předně, proniknout do této masy bude těžké a za druhé, do roka zde čeká Apple krize, když s tím nezačne firma hned něco dělat.

Američtí developeři ztrácí také trochu dech, když už na toto téma přišla řeč: tento rok stáli za 36 % aplikací pro smartphony a tablety, přičemž minulý rok byly na lepších 45 %.

Vše rovněž naznačuje tomu, že se právě Čína brzy stane největším exportérem podobného typu aplikací na světě: v Korei a Japonsku jsou tyto tendence už zcela evidentní. Dalším, velmi úspěšným trhem, se pak pro ni patrně stane celá jihovýchodní Asie, Indie a Indonésie.

A proč vlastně ta zmínka o Apple? Jelikož největší světový trh, Čína, dává přednost právě zařízením s Androidem (pro ten pak přirozeně dominují i developeři), takže pokud Apple záhy nenabídne velmi levný a po všech stránkách líbivý model, může to být i jeho konec na místním trhu.

Zdroj: computerworld

Relevantní články