Apple získala společnost Passif

Firmu Apple představovat asi nemusíme, u její poslední akvizice, firmičky Passif, si ale tím nejsme tak jisti, takže na její adresu raději pár slov prohodíme.

Firma Passif je pro Apple velmi dobrým krokem na dnešním trhu, protože se věnuje tzv. wireless-procesorům. Celá dohoda je sice zveřejněna jako novinka, přesto, že na firemní úrovni již k ní došlo před několika měsíci.

A co to celé může znamenat pro Apple?

Rozhodně by podobné technologické zázemí usnadnilo společnosti Apple vstup na nově vznikající trh wearable-computingových věcí (to jsou všechny ty elektronické gadgety visící z těla).

I ten nejhorší scénář, co můžeme po akvizici očekávat, je stále vlastně velmi přijatelná věc – budoucí čipy Apple budou energeticky méně náročné, pokročilejší v konstrukci nebo prostě jen výkonnější díky aplikaci know-how Passifu.

I Apple má letos ohledně akvizicí nasazené docela rychlé tempo: minulý měsíc získala firma HopStop, pak Locationary, no a taktéž v březnu WifiSLAM. Takže, pokud si tempo udrží, ještě by pár firmiček do konce roku stihnout určitě měla.

Zdroj: gizmodo

Relevantní články