BlackBerry propouští 250 lidí

Ze společnosti BlackBerry v těchto dnech odejdou celá 2 % její pracovní síly.

Půjde o osoby z týmu věnovaného testování produktů, přičemž 2 % z jejích veškerých zaměstnanců odpovídají přesně 250 lidem.

Propouštění se bude týkat výhradně kanadské pobočky (Waterloo) a na jeho adresu bylo mluvčím firmy uvedeno následující: „Je to celé součást našeho zlomového plánu zaměřeného na zvýšení efektivity a přeškálování naší firmy způsobem odpovídajícím novým mobilním tržním příležitostem. Pokusíme se rovněž být transparentní, jak jen to půjde, až se tyto plány rozvinou do konkrétní podoby.“

Ačkoliv se 250 lidí zdá na naše poměry jako strašně moc, pravda je taková, že na globální poměry panující v BlackBerry je to spíše drobná změna: nakonec, v roce 2011 BlackBerry propustilo na 2 tisíce lidí (tehdy přes 10 % ze všech zaměstnanců společnosti a skončila na 17 tisíci lidech).

Poté se nám situace opakovala v červnu 2012, kdy se začalo povídat, že k březnu 2013 propustí firma okolo 5 tisíc lidí. To vše v rámci firemního plánu „Cost Optimization and Resource Efficiency“, za jehož průběhu bylo nutno ušetřit 1 miliardu USD. V březnu tedy došlo na další redukci a počet lidí se pak ustálil na 12 700 osobách.

Ačkoliv si BlackBerry letos za poslední fiskální čtvrtletí zvýšilo o 9 % obrat, k 1. červnu vykázala firma i přesto 84 milionů USD ztrát. Prodala navíc jen 6,8 milionu smartphonů, tedy o celý 1 milion méně, nežli se očekávalo. Rovněž s podílem na tom není nijak extra – z 6,4 % mobilního trhu v prvním čtvrtletí 2012 spadla na 2,9 % v tomto roce.

Zdroj: computerworld

Relevantní články