Bug na Facebooku odhalil miliony soukromých informací

Největší sociální síť světa, Facebook, má opět co vysvětlovat: jediný místní  bug se totiž postaral o to, aby byly odhaleny privátní informace milionů jeho uživatel. Zní to sice hrozivě, nicméně firma tvrdí, že nezaznamenala žádné snahy o jeho zneužití.

Bug ovlivnil zhruba 6 milionů uživatel, o nichž byly odtajněny jejich e-mailové adresy a telefonní čísla. A co vlastně bug dělá? Věc je zde trochu komplikovaná, obáváme se – bug způsobil, že si sociální síť uložila pár doporučení ohledně přátel spolu s konkrétní asociací na jejich vlastní účet.

Výsledkem toho je, že když někdo stahoval archiv svého účtu skrze Facebook Download Your Information (DYI) nástroj, přibyly tam právě i e-mailové adresy nebo telefonní čísla a to nejen u známých kontaktů osoby, ale i prostě u lidí, kteří jsou s ní nějak spojeni.

Obsažená data navíc dle Facebooku prý ani nemusí být přesná, jen prostě jsou v těch kontaktech navíc. A také by potenciální paranoiky mohlo uklidnit, že ve většině případů byly údaje odhaleny pouze jediné osobě. To je vše, nic jiného tam prý nebylo – ani informace o financích nebo čemkoliv více osobním.

Bug existuje již skoro rok, takže kdyby na něj minulý týden bezpečnostní tým Facebooku nenarazil, snad by se o něm dodnes nevědělo.

A jak poznáte, že jste byli postiženi? Snadno! Facebook kontaktoval sám všechny postižené e-mailem.

Zdroj: www.computerworld.com

Relevantní články