Bývalý zaměstnanci Nokie plánují na trh uvést jedny z nejdražších smartphonů světa

Předchozí zaměstnanci finské společnosti Nokia plánují v roce 2014 uvést na trh jeden z nejdražších smartphonů světa. Celkově 16 – členný tým vývojářů představil i cenu těchto „zázraků“. Podle jejich slov nejlevnější smartphone z jejich dílny vyjde na přibližně 1000 USD a ten nejdražší až kolem 7000 amerických dolarů.

Nechtění v Nokii na čele s Heikki Sarajärvim plánují prorazit se svými zařízeními s OS Androidem především na trhu v USA a v Evropě. Podle jeho slov se cena projeví na speciální konstrukci a funkcemi, kterými bude mobil disponovat. Dá se teda předpokládat, že materiál použitý na výrobu tohoto zařízení bude asi opravdu cenný. S největší pravděpodobností se bude jednat o některé cenné, drahé kameny nebo případně jiný luxusní materiál, který výrobci použijí při výrobě telefonů.

Finský server Digitoday bude podle všeho prvním kdo tyto prototypy odzkouší. Podle místních informací budou tahle android zařízení disponovat téměř 5 palcovou obrazovkou a jednou raritou. Výrobci totiž prý zkonstruují tyto smartphony tak, aby zákaznici mohli měnit baterie během toho jak je mobil zapnutý. Hmotnost telefonu bude pravděpodobně dosahovat něco mezi 240 až 250 gramů, což je přibližně o 60 gramů více místní konkurent Nokia Lumia 920.

Relevantní články