Co můžeme čekat od Google v dalších měsících?

Matt Cutts

Jsou tu oficiální informace od Google naznačující, co můžeme od této společnosti čekat v nejbližší měsíce. Spammery asi nepotěší, že se toto léto na ně chystá opět velký hon. A jak to celé ovlivní pozice právě vašich stránek?

1. Budou další updaty Penguina

Google již uvedl další generaci algoritmu Penguin (2.0). Ta se pouští hlouběji, nežli verze předchozí a postihne také více stránek. Novinka se zaměří hlavně na weby používající k vytváření zpětných linků spammerské nástroje. Je tedy jistě lépe s tím přestat hned, nežli se za měsíc-dva divit.

2. Google nebude trpět „advertorials“ (reklama ve formě editorialu)

Některé weby používají k získání více linků tzv. „advertoriály“, ale ani ty nehodlá Matt Cutts podporovat. Přímo řekl, že non-nofollow linky z nich porušují Google’s Webmaster Guidelines.

3. Google se blíže podívá na spammerské dotazy

Některé vyhledávané fráze jsou spammery přitahovány více a jiné méně, třeba „pay day loans“ je jasný spam-tahák. A rovněž na ty si tým z Google posvítí.

4. Linkovací sítě mohou mít problémy

Google chce jít cestou „more upstream“ (proti proudu) a ujistit se, že se některé typy linků stanou méně atraktivními. A to se asi dotkne i linkovacích sítí – nakonec, již v minulosti jich Google pár penalizoval…

5. Google bude lépe analyzovat zpětné linky

Matt Cutts se mimo jiné pochlubil i s tím, že je Google v časné fázi vývoje mnohem pokročilejšího analyzačního software starajícího se o rozbor linků. To by mohlo znamenat třeba, že vliv forum-profile linků poklesne.

6. Lepší správa hacknutých webů

Ani detekci hacknutých webů nechce firma nechat jen tak. Nový systém právě pro to ale bude až zhruba koncem tohoto roku. Zlepší se nám prý i komunikace webmasterů o podobných webech směrem ke Google.

7. Autoritativní stránky si polepší

Google zamýšlí dát webům, jenž jsou velkou autoritou ve své branži, poziční bonus. Je jedno, v čem jste autorita, pakliže jste autoritativní, budete nad konkurencí.

8. Panda trochu zatáhne drápky

Matt Cutts sdělil i to, že řada webů postižených Pandou byly hraniční případy a že Google hledá i další cesty, jak jinak měřit kvalitu, aby si podobné weby zbytečně nepohoršily (Panda jak známo nesnáší nízkou kvalitu obsahu na webu).

9. Více doménových clusterů

Rovněž bylo potvrzeno, že objem nalezených věcí na první stránce pocházejících ze stejného doménového clusteru se tento rok má snížit.

Zdroj: www.free-seo-news.com

Relevantní články