Čtyři slovenské startupy jdou na na Web Summit

Čtveřice slovenských startup projektů se letos představí v irském Dublinu na konferenci Web Summit, kde budou prezentovat svou firmu v konkurenci top projektů z celého světa.

Na samotném Web Summitu se představí kromě čtveřice nadějných slovenských firem i zahraniční startup projekty, které budou bojovat o přízeň významných firem jako Facebook, Cisco, Box, AOL, PayPal, Kaspersky nebo Microsoft. Kromě toho se akce zúčastní i několik velkých investorů v čele s Google Ventures nebo Kleinerem Perkinsem.

To, že bude dublinský Web Summit významnou událostí, kde budou moci všechny nadějné startup projekty prorazit do světa, svědčí i fakt, že americká burza NASDAQ bude živě otevírat obchodování přímo z Dublinu. Samotný NASDAQ tak poprvé ve své historii otevře své obchodování někde jinde jako v „Big Apple“, jak se také přezdívá New Yorku.

K samotné účasti nadějných slovenských projektů se vyjádřil i zakladatel Web Summit, který médiím řekl, že si velmi cení práci slovenského ekosystému, díky kterým bude moci jeho akce letos přivítat až čtyři nadějné slovenské společnosti.

A kdo vlastně bude ze Slovenska bojovat o přízeň zahraničních investorů?

Trash Out – Aplikace, která pomáhá nahlásit všechny nelegální skládky po celém světě. Nyní je kromě slovenské verzi dostupná i v Angličtině, Španělštině, Francouzštině, Ruštině, Němčině, Češtině a Polštině.

Networker – Mobilní aplikace vhodná pro účastníky konferencí a byznys zasedání.

Work in Field – aplikace, které usnadní sledování vozidel v reálném čase.

LiveDispatcher – Aplikace navržena pro společnosti, které potřebuju jednoduchý a zároveň efektivní dispečink.

Zdroj: websummit.net

Relevantní články