Došla barva v tiskárně? Vyberte tu pravou

Tiskárny dnes používáme stále více. A to nejenom v našem zaměstnání, ale zcela přirozeně také v našich domovech. Jejich nezbytnou součástí jsou také náplně, které když dojdou, je třeba nahradit je novými. Pokud je to právě vaše situace, podívejte se spolu s námi, jak ty správné náplně do tiskáren najít a vybrat. Není to zase až tak složité, jak si mnoho lidí myslí. V první řadě je třeba vědět, zda máte tiskárnu inkoustovou, nebo laserovou. Od toho se následně odvíjí také typ náplně jako takové.

Důležitá je kompatibilita s vaší tiskárnou

Jednotlivých typů náplní dnes najdete na našem trhu několik stovek. Pokud je něco, čím se primárně liší, tak je to samozřejmě jejich provedení, stejně jako objem či samotná velikost. V tomto ohledu hraje roli správná kompatibilita s vaší tiskárnou. Než začnete vybírat konkrétní náplň, je dobré znát i přesný typ tiskárny. Ten vás může zavést třeba k náplni, kterou je toner Q2612A, který je určený hned pro několik tipů tiskáren s označením HP LaserJet. Možností je ale mnohem více a tak nikdy nezapomínejte na celkovou obezřetnost při výběru.

Originální, nebo alternativní?

I to je velmi důležitá otázka, kterou byste si v souvislosti s výběrem měli položit. Pokud se podíváme na to, jak se dané varianty, liší, potom musíme říci, že takzvané alternativní náplně jsou spojeny s:

  • Nižší pořizovací cenou.
  • Stejnou kvalitou tisku.
  • Neoriginálním výrobcem.

Mnoho lidí jim logicky dává přednost z toho důvodu, že mohou výrazným způsobem ušetřit náklady za tisk jako takové. Na druhou stranu u originálních tonerů je stoprocentní jistota původu. Příkladem může být třeba toner CE285A, který dnes není problém získat jak v originálním, tak neoriginálním provedení. A jakmile budete mít jasno i v této otázce, už stačí jenom vybrat tu barvu, která vám došla. Může to být černá, nebo klasická barevnostní škála.

Relevantní články