Druh na pokraji vyhynutí? Kvalitní zaměstnanec

Každý, kdo plánuje rozjet větší byznys, se bez zaměstnanců neobejde. Ty může potřebovat k řadě různých činností, a hlavním prioritou by mělo být to, aby v nich daný člověk exceloval.

Není žádnou novinkou, že zaměstnanec jako takový bude vždy pracovat o něco méně aktivně, než samotný majitel firmy, pro kterého je rozvoj svého byznysu tou hlavní prioritou. Mnoho zaměstnavatelů je však překvapených z toho, nakolik jsou někteří zaměstnanci neaktivní.

Peníze nejsou vždy rozhodující

Často se objevují názory, že zaměstnanec pracuje podle toho, kolik dostává peněz. Samozřejmě čím je to více, tím větší motivaci má. Ačkoliv tento faktor může mít určitý vliv, není však rozhodující. I dobře placený člověk, a je jich skutečně mnoho, pracuje s takovou efektivitou, aby zbytečně nevynaložil síly navíc, ale zároveň si proti sobě nepoštval svého šéfa. Svou práci bere pouze jako práci, bez snahy někam se dostat, být v něčem dobrý, nebo být loajální ke svému zaměstnavateli či nadřízenému. Jenom málo lidí dokáže pochopit, že jejich úspěšná práce znamená úspěšnou firmu, která může vydělat více peněz. A právě případné odměny jsou vypláceny těm kvalitním lidem.

Chci všechny výhody a neustoupím

Jenom málokdy zaměstnanci přistoupí na případné přesčasy, změny pracovní doby, nebo jiné aspekty, které mírně vybočují z jejich pracovní smlouvy. Zkrátka chtějí dělat pouze to, na co byly najati a při každé snaze je využít i na jiných pozicích se ohánějí pracovním zákoníkem a hlavně svou smlouvou. Jenom málokterý zaměstnanec, který není loajální, může být dobrý a kvalitní. Těch je totiž velmi málo, a často mají jedno společné, a to své místo, na kterém zůstávají. Je téměř nemožné je získat do své firmy. Často totiž kromě své výplaty dostávají i podíl na celkových ziscích společnosti, což si vysloužili právě svým aktivním přístupem. A právě tímto krokem si je jejich zaměstnavatel dokázal udržet.

Relevantní články