Dva roky stará čínská značka smartphonů má dnes větší podíl na trhu než americký Apple

Čínský výrobce smartphonů, společnost Xiaomi vykazuje od svého vzniku velmi rychlý progres. Během svého krátkého působení trhu již dnes předstihl světoznámou značku Apple.

Čínský trh je opravdu bohatý a proto se není čemu divit, že ani smartphony nezůstávají v této zemi pozadu. Nyní se v této zemi již prodává takové enormní množství telefonů, že se počet prodaných kusů nevyrovná počtu prodaných telefonů v Číně. Ani číslu prodaných telefonů, pokud spočítáme počet prodaných telefonů na celém světě (kromě Číny). Dnes je čínský trh opravdu bohatý, ať už na zahraniční, ale především na domácí značky, které jsou kvalitativně téměř identické, avšak cenově jsou výrazně níže než jejich zahraniční konkurence.

Společnost Apple, která nedávno přišla se svým nejnovějším modelem iPhone, zažívá na celém světě poměrně velký úspěch, alespoň co se týče počtu prodaných kusů. Vysoká cena tohoto telefonu je však neatraktivní pro země jako je právě Čína, kde místní obyvatelé nepobírají tak vysoké platy. A právě to je jeden z důvodů, proč jsou místní společnosti v Číně tak úspěšné. Jednou z nich je i Xiaomi, která už dnes prodala více telefonů než společnost Apple. Telefon Mi2S se svého času prodával rychlostí přibližně 200 tisíc kusů za 45 sekund. To je docela slušné číslo, navíc se jedná o společnost, která působí na trhu jen 2 roky. Jak se zdá, čínské smartphony jsou opravdovou konkurencí i pro nejlepší zahraniční značky.

Relevantní články

  • K@rlos

    opravte si chybu…jedna se o znacku Xiaomi …

    • Webzoom.cz

      Děkujeme za upozornění na překlep. Již by měl být název v pořádku.