Erotika má na Google Glass zákaz vstupu

Cloudová technologie Google Drive

Virtuální obchod s online aplikacemi erotického rázu jménem Mikandi uvedl vůbec první podobně laděnou utilitu pro Google Glass a byl promptně „zabanován“ sotva pár hodin po jejím uvedení. Trend nastavený Googlem je zřejmý, zdá se.

Kdybychom měli mluvit o detailech, pak aplikace Mikandi nesla slibné jméno „Tits and Glass“, uživatele nechala vytvářet, sdílet a nahrávat obrázky lechtivého rázu a vytvořit tak cosi popsatelného moderním decentním internetovým slangem snad jako „crowd-source erotickou komunitu“. Google zareagoval velmi rychle a aplikaci odstranil ještě před tím, nežli k tomu stačilo dojít.

To ale není vše – hned nato firma potichu upravila i podmínky spadající pod Glass Platform Developer Polices, aby zajistila, že se podobné lechtivé výstřelky nebudou v budoucnu zase opakovat.

Jmenovitě se tam říká: „Sexuálně explicitní materiály: Nedovolujeme na Glassware obsah, jenž obsahuje nahotu, grafické znázornění sexuality či jiné sexuálně explicitní materiály. Google má nulovou toleranci i vůči dětské pornografii. Pakliže Google detekuje podobné aktivity (řeč je o dětech), nahlásíme to na příslušné vyšetřovací úřady a Google Account účet distributora bude smazán“.

Vyjádření Mikandi je k dispozici také a praví se v něm, jak jeho CEO Jesse Adamse nepotěšilo, že jim Google nedal dopředu ani drobný náznak, že by snad šlo o nechtěnou aktivitu. A také potvrdil, že jejich aplikaci změní tak, aby vyhovovala úpravě podmínek, což si, upřímně, trochu nedokážeme představit – jak má, u všech všudy, erotická aplikace fungovat bez nahoty a erotiky?

Zdroj: searchenginewatch.com

 

Relevantní články