Excalibur zvítězil na mezinárodní soutěži Telekom Innovation Contest v Berlíně

Berlínská univerzita podporuje startupy

Slovenský startup Excalibur vyhrál mezinárodní soutěž Telekom Innovation Contest. Hlavním cílem aplikace je bezpečné ověření identity uživatele. Slovenská firma díky tomu navíc dostane od Deutsche Telekom štědrou odměnu, konkrétně 500 tisíc euro.

V konkurenci 443 společností z celkem 45 zemí světa, jde o velmi slušný úspěch. Podle tvůrců projektu Excalibur vyřeší velké problémy, které jsou doprovázeny ověřováním identity. Na celém projektu pracovali celkově čtyři tvůrci a to ředitel společnosti Ivan Klimek, šéf marketingu Peter Lupták a Tomáš Korenka s Mariánem Keltíkem. Tvůrci navíc tvrdí, že Excalibur značně upevní přímou důvěru mezi operátorem a uživatelem, jelikož chrání citlivé informace před případným únikem, krádeží, či útokům hackerů.

Vítěze vybrala mezinárodní porota po osobní prezentaci účastníků v Berlíně. Na kompletní inovaci se budou podílet kromě Čechů i odborníci z Deutsche Telekom, který do tohoto projektu vloží i nemalou finanční částku. Deutsche Telekom jim kromě toho připraví správný podnikatelský plán, zabezpečení hardwaru a softwaru. Kompletní projekt by měli tvůrci představit koncem tohoto roku na Innovation Day v Polsku.

Relevantní články