Facebook chce konkurovat Snapchatu

Facebook

Největší světová sociální síť Facebook se rozhodla došlápnout si na další oblíbenou aplikaci. Proti Snapchatu vytahuje zbraň nejtěžšího kalibru – konkurenční nástroj Slingshot. Jenže už na začátku udělal Facebook chybu.

Mark Zuckerberg chce zjevně ovládnout co nejvíce aplikací a přitáhnout do své sociální sítě co nejvíc uživatelů. Vývojáři Facebooku proto už nějaký čas pracují na konkurenci populárního Snapchatu. Jeho princip je snadný – vyfotíte mobilním telefonem fotku a pošlete ji přátelům. Ti si ji prohlédnou a obrázek se vzápětí smaže. Jsou ale i fotografie, které si můžete uložit do alba a nepřijdete tak o ně.

Tato aplikace si získala velkou oblibu hlavně v USA, kde ji používá přes 50 milionů lidí. A protože se Facebooku zjevně nedaří koupit ji, vymyslel tvrdou konkurenci – Slingshot.

Pošli a vrať
Princip fungování obou systémů by měl být podobný. I ve Slingshotu jde o posílání fotografií a videí přátelům a jejich následné automatické smazání. Jenže Facebook zachází ještě dál a chce donutit uživatele, aby přijatou zprávu skutečně otevřeli a její obsah si prohlédli. Musíte ji tedy nejprve „odemknout“, a to tak, že ji pošlete nazpět jejímu odesilateli. A ten poté musí udělat zase totéž. A tak dále.

Snapchat

Snapchat

Jenže jak to doopravdy bude fungovat a kdy aplikace přijde na trh, není zatím zřejmé. Jasné je, že Facebook už udělal první chybu. Začátkem týdne Slingshot omylem vypustil do světa a umístil ho na App store. Po pár hodinách ho zase stáhl, ale ti nejrychlejší uživatelé už aplikaci stihli prozkoumat.

Není zatím jisté, kolik lidí dokáže Facebook přetáhnout od konkurence a jak moc bude Slingshot propojený se samotnou sociální sítí. Ale můžeme očekávat velký virtuální konkurenční boj. Tady totiž půjde o stovky milionů dolarů. A majitelé Snapchatu se budou muset začít snažit, aby jim fanoušci nepřeběhli k Facebooku. To by totiž byl jejich konec.

Relevantní články

    None Found