Facebook hlásí zisky z mobilních reklam o 53 % nahoru

Druhé letošní čtvrtletí se nese ve znamení černých čísel samozřejmě také u společnosti Facebook, jenž si v jeho průběhu silně polepšila na ziscích. U prodejů mobilní reklamy (počítáno do 30. června) dosáhl Facebook obratu 1,81 miliardy USD, což je o 53 % více (1,18 miliardy USD), než ve stejném období za minulý rok.

Facebooku bylo agenturou Thomson Reuters prorokováno, že letos utrží toliko 1,62 miliardy USD, takže určitě se jedná o překvapení nejen u Facebooku samotného. Čistý zisk z toho všeho pak dosáhl 1,6 miliardy USD, což odpovídá celým 88 % hlášených příjmů firmy a 61 % navýšení oproti minulému roku.

Když se nezapočítají daně, poplatky atd., pak byl zisk na akcii 0,19 USD, což je oproti 0,14 USD předpokladu taktéž docela rozdíl. Mimochodem, malá odbočka, Facebook hlásí pravidelné nárůsty na poli tržeb z mobilní reklamy od doby, kdy s tím vším vůbec poprvé začal v minulém roce.

Za zmínku rovněž stojí i ona informace, že byl v tomto období překonán psychologický milník 1 milionu aktivních zadavatel mobilních reklam. A co uživatelé samotní vlastně? I ti zde narostli poměrně silně: tento rok jich bylo ke 30. červnu na 1,15 miliardy, tedy o 21 % více jak před rokem.

Zdroj: computerworld

Relevantní články