Facebook podpoří mobilní vývojáře

Největší sociální fenomén dneška, Facebook osobně, dnes představil program, v jehož rámci bude usilováno o širší podporu mobilních vývojářů. Facebook myslí na budoucnost (a přitom i trochu na sebe): ohlásil totiž svůj pilotní program, jenž bude pomáhat vývojářům dostat jejich mobilní dílo do povědomí celého světa.

Na Facebooku dnes najdeme všechno, což je i jeho největší problém – často zde některá místa připomínají bazar a ne uspořádaný trh. Stát se viditelným mezi podobně obří uživatelskou základnou tedy určitě není lehké. Victor Medeiros, FB Software Engineer, věc komentoval na blogu těmito slovy: „Máme za měsíc více jak 800 milionů použití našich mobilních her/aplikací, přičemž 260 milionů lidí hraje na Facebooku hlavně hry, takže my využijeme našich unikátních schopností a zázemí k dosažení publika  novým hrám a samozřejmě i k informování uživatel o nich. Jinými slovy, program bude usilovat o kontakt s lidmi, jenž u nás už hrají a o oslovení je s hrami novými.“

Součástí plánu je i použití analyzačních nástrojů na Facebooku dostupných. Nebude to ale zadarmo – podpory se totiž dočkají toliko vybraní developeři (konkrétní procento nepadlo naneštěstí) a to samozřejmě za podíl na zisku jako protislužbu (ani zde nebyl Facebook detailnější). Jelikož se herní věci vždy jevily být pro Facebook dobrým trhem, není pochyby, že i tímto krokem si rozšíří své državy o další hráče, tituly a zábavné hry.

Zdroj: computerworld

Relevantní články