Facebook údajně plánuje zavést patnácti sekundové reklamní spoty

Facebook

Americká mediální společnost Bloomberg zveřejnila informaci o údajných plánech Facebooku na nadcházející období. Podle prohlášení Bloombergu, Facebook plánuje zavést komerční 15 sekundové reklamní spoty, které by měly ještě výrazněji přispět k ziskům této sociální sítě.

Odhadovaný zisk má denně činit přibližně hodnotu mezi 1 až 2,5 milionům dolarů. Adverising Age ještě v dubnu přišel s informací, že facebook nakoupil nový reklamní produkt v naději, že svůj první reklamní spot spustí již v průběhu tohoto léta. Už letos facebooku prudce vzrostly zisky z reklam a to celkově o 41%, díky čemuž se celkový příjem za celé čtvrtletí tohoto roku vyšplhal až na hranici 650 milionů amerických dolarů. Za předpokladu, že by reklamní spoty Facebooku denně přinesly zmiňovaných 2,5 milionu USD by se čistě hypoteticky mohl celkový příjem společnosti vyšplhat až na rekordních 1,8 miliardy dolarů v průběhu nadcházejícího čtvrtletí.

Momentálně tento komunitní webový systém vytvořen v roce 2004 Američanem Markem Zuckerbergem, měl v červnu letošního roku celkem 1,15 miliardy aktivních uživatelů, denně služby facebooku aktivně využívalo přibližně 700 milionů lidí z celého světa. Velmi dobré se jeví stále větší specializace na reklamy v chytrých mobilech, díky kterým právě společnost letos značně zvýšila svůj obrat. Momentálně se facebooku velmi dobře daří i na burze, kde se jeho akcie momentálně prodávají za přibližně 38 USD.

Relevantní články