Good Eggs získal investici ve výši 8,5 milionu USD

Good Eggs

Americká společnost Good Eggs zaměřuje se na obchod se zemědělskými produkty získala investici ve výši 8,5 milionu USD od společnosti Sequoia Capital a jejích partnerů. Tím pádem se oficiálně do dozorčí rady společnosti připojí i Bryan Schreier ze společnosti Herrison Metal, která úzce spolupracuje s touto společností.

Tato investice by měla společnosti Good Eggs umožnit prorazit na trh s tímto zbožím do dalších desítek míst v USA. Strartup projekt, který v současnosti zaměstnává již 80 zaměstnanců spolupracuje momentálně celkově s 350 dodavateli organického zboží. Dosavadním působištěm společnosti byla oblast San Francisco Bay Area, která je jedna z nejlidnatějších v USA. Cílem společnosti je však v blízké budoucnosti expandovat na trh v Brooklynu, Los Angeles a New Orleans.

Good Eggs funguje na principu zprostředkování zboží z tamních farem a místních zdrojů. Všichni zákaznici společnosti si mohou jednoduše objednat přes Good Eggs jakékoli zemědělské zboží, maso z farem, či ryby od místních rybářů. O celý proces zprostředkování a doručení zboží se stará Good Eggs, takže zákazník může jednoduše nakoupit zboží od jakéhokoli dodavatele, který spolupracuje s touto společností. Celý proces včetně přepravy trvá přibližně dva dny od objednání.

Projekt Good Eggs založil Rob Spiro, který byl spoluzakladatelem sociálního projektu na internetu pod názvem Aardvark, který v roce 2010 získal americký gigant, společnost Google za celkovou částku 50 milionů USD.

Relevantní články