Google Chrome útočí na druhé místo žebříčku obliby

Google Chrome

Internetovému prohlížeči Mozilla Firefox se poslední dva měsíce příliš nedařilo – došlo ke ztrátě více jak 11 % podílu na trhu internetových prohlížečů, čímž byla navíc dána i Google a jeho Chrome další šance, zaútočit na državy Firefoxu. Google Chrome má opět našlápnuto na to, stát se browserovou dvojkou a jediné, co pro to musí ještě udělat, pak si udržet stávající hybnost ještě aspoň jeden měsíc.

Statistická tabulka zhotovená Net Applications z června a července jasně ukazuje, jak poklesla obliba Mozilly Firefox a naopak se navýšila u Google Chrome. Rozdíl pouhé poloviny procenta mezi Firefoxem a Chrome nebyl tak malý od časů května 2012, kdy to užuž vypadalo, že se pozice na světové browserové dvojce vymění, ale zatím se Firefox stále držel a drží.

Na první pozici je samozřejmě stále ještě Microsoft Internet Explorer, jenž si během minulého roku polepšil o 2,7 % na 56,6 % podílu celkem. A to je o slušných 4,7 % více, jak v čase jeho nejnižších hodnot (prosinec 2011). Mimochodem, kdybychom do podílu započítali i údaje z mobilní sféry, pak Google již Mozillu překonal.

Google Chrome útočí na druhé místo žebříčku obliby

Google Chrome útočí na druhé místo žebříčku obliby

Zdroj: computerworld

Relevantní články