Google koupil 6,3 % podíl ve firmě Himax

Předpokládáme, že ve většině z vás asi jméno řečené společnosti (Himax Display Technologies) nebude vyvolávat žádné okamžité asociace, takže, připomeňme si ji podrobněji.

Že je firma Himax Display Technologies nejnovějším podílníkem Google a tedy dostala z účtu Erica Schmidta tučnou finanční injekci, to je jen jedna stránka věci, nesmíme ale zapomenout zdůraznit ani to, že je to opravdu „ona“ firma Himax Display Technologies, která pochází z Taiwanu a věnuje se převážně polovodičům.

A proč je s tím takové velké haló? Protože v ní Google koupil 6,3 % podílu a Himax Display Technologies je na světě nejproslulejší právě asi z onoho důvodu, že pro Google vyráběla Google Glass displeje. A ty by měl dnes znát již určitě každý, kdo se poslední rok-dva pohyboval okolo internetu.

Dle Himax Display Technologies budou finance použity primárně na rozšíření kapacit výroben. A při troše štěstí nám to možná i sníží náklady na Google Glass (výrobní i prodejní).

Mimochodem, pokud bude společnost Google spokojena s tím, co ve firmě uvidí, má exkluzivní možnost, dokoupit dalších 8,5 % akcií do konce roku (aktuálně z nich vlastní 81,5 % Himax Technologies, Inc.).

Zdroj: engadget

Relevantní články