Google v tichosti získal WIMM Labs

WIMM Lab a Google

Společnost Google připojila ke svému rodinnému stříbru, či dnes přesněji vlastně skoro již impériu, další firmu. Je jí WIMM Labs specializující se na dnes tak moderní chytré hodinky (smart-watch) a obecně obléknutelné gadgety.

Důvodů, proč se stala WIMM Labs pro Google zajímavou, bude určitě hned několik, ovšem dáme naši pověst na to, že jedním z těch nejdůležitějších byl i onen fakt, že je WIMM Labs na trhu již někdy od roku 2011, což z něj dělá jednoho z nejčasnějších účastníků tohoto specifického trhu.

Produktová historie firmy je sice velmi krátká, ale o to zajímavější: na Androidu běžící WIMM One nebyl moc úspěšný a nestal se bohužel až takovým trhákem, jak mu bylo prorokováno. Tak či onak, na zaujetí Google to asi stačilo – jinak by WIMM Labs již v létě 2012 neohlásila na webu, že rozvíjí partnerství s jistou další nejmenovanou firmou. A jak bylo vzápětí potvrzeno i mluvčí z Google (Mountain View), toto partnerství prý po čase přešlo v regulérní akvizici.

Plány Google ohledně budoucnosti jeho nové pobočky nejsou zatím tak zcela jisté, jelikož se o nich nejspíše v tuto dobu teprve čile jedná. Ví se však již to, že většina osob z původního týmu zůstala na svých místech a spolupracuje nyní v Google těsně s androidí sekcí. Dá se proto očekávat, že řada z věcí dříve se nacházejících výhradně ve WIMM Lab SDK, nám brzy přibude i do Android SDK.

Zdroj: engadget

Relevantní články