Je libo pivo Helvetica?

Jedno z nejpopulárnějších a pravděpodobně i nejpřeceňovanějších bezpatkových písem všech dob, Helvetica, se dočkalo vlastního piva, leč prozatím fiktivního.

Ruský student British Higher School of Art and Design, Sasha Kischenko, dostal za úkol vytvořit design obalu založený pouze na typografii. Těžko říct, jestli díky své lásce k pivu nebo Helvetice, avšak Kischenko se rozhodl vytvořit koncept obalu piva z historické Helvétské republiky (státní útvar na přelomu 18. století na švýcarském území). Volba fontu pak už byla více než evidentní…

Při prvním pohledu na koncept Helvetica Beer zaujme především velká číslovka, jež označuje procento alkoholu, a barva plechovky znázorňující druh piva – ležák nebo tmavé pivo. Stranou pozornosti pak stojí menší logo v rohu, které narozdíl od designu klasických obalů piv nezakrývá většinu přední strany.

Design jako takový je velmi jednoduchý, přesto však působí sympaticky a funkčně. I když jde čistě o koncept, troufáme si tvrdit, že v uměleckém průmyslu se by se toto pivo prodávalo velmi dobře… už jen proto, že nese název Helvetica.

Helvetica Beer

Relevantní články

    None Found
  • Johnny

    Tak tento nápad je opravdu povedený… 🙂 V jednoduchosti je krása. 🙂