Hledání skrze Bing bude zlepšovat Klout Score

Sociální síť Klout

Vyhledávač společnosti Microsoft jménem Bing a jeho vztah k sociální síti Klout dnes přešel na zcela novou (a nutno podotknout), výrazně těsnější, míru spolupráce.

Hledání na Bingu bude nyní přímo ovlivňovat i vaše Klout Score. To znamená, že se vaše Klout Score bude měnit podle toho, jak moc vaše jméno (třeba) bude někdo hledat na Bingu.

Demonstrujme si to na příkladu z praxe – uvažujme třeba osobnost Warrena Buffetta. Ten má sice mimořádné „reálné Klout Score“, ale v sociálních médiích nijak přehnaně aktivní a známý není (cca tři články / Tweety). Jeho sociální vliv tedy evidentně není lehké, změřit tradičními postupy a metodami.

Přirozeně platí, že hledání na Bingu, aktivita na Twitteru a Wikipedii, nejsou zdaleka jedinými faktory ovlivňujícími Klout Score. V květnu začal Klout měřit i aktivitu na Instagramu. A nedávno došlo i ke spojení s Microsoft Yammer.

Klout Score se mimochodem stále měří na stupnici od 1 do 100 a to v závislosti na tom, jak moc je určitá věc na webu vlivná. A když už jsme u toho, do Klout Score mluví i Facebook, LinkedIn, Foursquare a Google+.

Zdroj: pcworld

Relevantní články