Ignorujte video a přijdete o 69 % mobilního trafficu

O oblasti zvané video-marketing, tedy důležitosti videí na celkový marketing podniku, již mluví experti z branže pěkně dlouho. Naoko by se proto snad jednomu i mohlo zdát, že to není bůhvíjaká novinka. I přesto vše nicméně i dnes existují podniky, jenž na ně zapomínají nebo jsou toho názoru, že se video nevyplatí co do investované námahy.

Abychom podobným typům lidí pomohli se již konečně finálně rozhodnout, nabízíme několik zásadních informací na téma „Video dnes rozhodně ano!“

Ať jsou vaše důvody pro nepoužívání videa jakékoliv, nyní je čas na změnu. On byl popravdě už dávno, ale určitě to již celé dále neodkládejte, protože jeho důležitost podle všeho ještě více poroste.

Ignorovat video, to není jen jakási módní záležitost, ale otázka přežití podniku na trhu, přičemž je jedno, jak velký je.

1. Vaše auditorium sleduje videa

Jako osobě z internetové branže je vám dozajista známo, že firma Google je největší vyhledávací služba na světě. Ale kdo on je to vlastně druhý? Bing nebo Yahoo, řeknete si, ovšem ve skutečnosti (podle statistik od Mushroom Networks) je to YouTube (nyní mimochodem již s více jak 3 miliardami hledání měsíčně, čímž překonává Bing, Yahoo, Ask i AOL Search vše sečtené dohromady).

Pokud jste stále nepřesvědčeni, zvažte aspoň tyto statistiky z YouTube – po celém světě je tu měsíčně shlédnuto na 6 miliard hodin videa. Také je sem každou minutu nahráno nových 100 hodin obsahu a to už vůbec nemluvíme o miliardě unikátních uživatel, co se tu pravidelně měsíčně ukazují. Jen firmy YouTube a Netflix tvořily pospolu 50 % ze všeho USA síťového trafficu.

YouTube rovněž sleduje více lidí ze skupiny 18-34 let, než kolik jich má jakákoliv z TV stanic v USA. Přesto a stále však YouTube zůstává na mnoha tržních frontách firmami i jednotlivci trestuhodně nevyužito pro online marketing a brand-advertising.

Přirozeně, YouTube není ani zdaleka jediným zdrojem pro online videa, existují i jiné služby, kdo je ale na první pozici pelotonu jistě není třeba opět zdůrazňovat. Tak či onak, celá jedna třetina aktivit u lidí trávících čas online je věnována sledování nějakého videa. Na 100 milionů lidí po internetu se denně podívá aspoň na jedno video, což dále značí, že průměrný uživatel jich měsíčně stihne 32,2 kousků.

2. Video má větší dopad

Video dnes není pouze všudypřítomné, ale také více efektivní. Lidé, kteří se na něj podívají, mívají častěji sklony být jím osloveni, pohlceni a zaujati do té míry, že zváží obchod nebo investici. Společnost Digital Sherpa si v této souvislosti povšimla, že 80 % lidí se dívá na videa v celé jejich kráse. A stejných 80 % z uživatel si vybavuje online video-reklamy + lidé tráví o 100 % více času na stránkách, pakliže jsou tam i nějaká videa.

Digitální svět internetu se zdá rychlý, ale podle všeho si na jisté věci (jako namátkou zajímavé video) lidé čas najdou vždy…

3. Vaši zákazníci jsou mobilní a stejně tak i jejich videa

Celý digitální svět zažívá posun k mobilním gadgetům všeho druhu – máme tu smartphony, tablety, phablety, multimediální přehrávače, herní konzole, netbooky a desítky dalších typologií, jenž získávají proti běžnému PC stále větší podíl trhu.

A když přijde na mobilní zařízení, je pro ně video horkým tématem. Vždyť celých 33 % majitelů tabletů se dívá na aspoň 1 hodinu videa každý den (to podle statistik Invodo „Video Statistics: The Marketer’s Summary 2014“). A Brainshark zase získal informace o tom, že minulý rok na 72,1 milionů majitelů smartphonů sledovalo video na svém zařízení minimálně jednou měsíčně (letos se očekává 86 milionů).

Jak se dá dnes se 100 % jistotou předpovědět, trh se bude samozřejmě časem zvětšovat. Kupříkladu nikdo menší, nežli síťový gigant Cisco si nemyslí, že v roce 2018 bude video reprezentovat 69 % z mobilního trafficu.

4. Video zkrátka funguje

Za současných trendů a konstelace je jistě již každému jasné, že zahrnutí videa do svého marketingu, to není jakýsi módní výstřelek, ale tržní nutnost.

Nelze si jistě myslet, že Netflix a podobné věci jen slouží ke sledování vtipných videí o domácích mazlíčcích, ale jde pro obchodníky i o mocný tržní nástroj – vždyť kdo by odolal příležitosti napíchnout se na mocný tržní a marketingový kanál, kde neplatí mnohé z nepříjemností běžné reklamy?

A uzavřeme dnes ještě několika zajímavými statistikami k tématu: přesně 50 % z uživatel YouTube se podívá na businessu se týkající video nejméně jednou týdně. Po shlédnutí videa se 75 % lidí podívá na web značky/věci, jíž se video týká. Na 26 % lidí hledá další informace o věci, jíž se video-reklama týká a 12 % zakupuje tento specifický produkt/službu.

Lidé se shodli, že videa pomáhají pochopit lépe produkty nebo služby firmy a to v 74 % z případů. Návštěvníci webů jsou též v 64 % případů více nakloněni k zakoupení produktu/služby na nějaké online retailové službě právě po shlédnutí videa.

Click-through se zvýšil 2-3x u marketingových e-mailů, jenž mají videa. Jiný, firmu představující e-mail s videem, měl o 96 % větší click-through proti normální textové verzi. Zahrnutí slova „video“ do subjektu e-mailu zvýšilo open rate na 19 % a click-through na 65 % + snížilo „unsubscribe“ o 26 % (report Invodo).

Zdroj: Entrepreneur

Relevantní články