Intel CTO Justin Rattner odstupuje

Nyní již bývalý CTO u Intelu, pan Justin Rattner, byl nucen rezignovat na svoji funkci z důvodu dosažení smluvní věkové hranice.

Důvodem k odstoupení nebyla žádná podezřelá kauza na pozadí, ale prostý fakt, že dotyčný pán dosáhl věku (přes 65 let), kdy již Intel nepřipouští, aby podobný člověk zastával vedoucí funkci.

Ani po svém odchodu ale na Intel, zdá se, Justin Rattner nerezignuje, protože se má prý vrátit později po vyřízení jistých rodinných záležitostí a to v prozatím nespecifikované roli.

Firma Intel prozatím neuvedla, kdo bude rattnerovým nástupcem, což je trochu překvapivé, protože věk se dá u osoby dobře předvídat dopředu, na rozdíl od cen procesorů na trhu třeba. Prozatím tedy budou Intel Labs spadat přímo pod vedení, čili prezidenta společnosti.

Mimochodem, když už tak přišla řeč na Intel, jeho nový CEO Brian Krzanich přiznal, že květen byl pro firmu na poli smartphonů a tabletů opět obtížným měsícem, protože se jedná jak známo o sféru, kde jasně vedou procesory stavící na ARM architektuře. Bojovat zde ale Intel prý samozřejmě bude, jak to jen půjde: hlavní prioritou pro něj nyní bude energetická nenáročnost, následovaná konektivitou a bezpečností (chystané čipy Intelu z řady Silvermont zamýšlí ARM modely překonat jak ve výkonu, tak i v nárocích na spotřebu).

Zdroj: computerworld

Relevantní články