Inteligentní plenky, které monitorují zdravotní stav Vašeho dítěte

Téměř každý den svět technologií dobývá nová zajímavá technologie. Nicméně tyto inteligentní plenky i v dnešní moderní době, dokážou opravdu překvapit mnoho lidí. Jak vznikly a jak fungují?

Společnost Pixie Scientific sídlící v New Yorku přišla s opravdu důmyslným řešením upravení plenek pro děti. Jejich chytré pleny totiž dokážou identifikovat případný zánět močových cest, kterým trpí asi 8% všech dětí do 24 měsíců života. Většina případů této infekce není natolik vážná, ale některé vážnější stavy infekce močových cest vedou až k případnému trvalému poškození ledvin, či vysokému krevnímu tlaku.

Celý systém těchto chytrých plenek funguje na principu sledování barevných čtverců nacházejících se v přední části plenek. V případě, že daná barva změní svůj odstín, v moči dítěte se nachází něco nezdravé, či neobvyklé. Následně díky snímku ze smartphonu mohou rodiče určit o co konkrétněji se jedná a s čím daná změna barvy souvisí.

Zakladatel Pixie Scientific, Yaroslav Faybishenke se přiznal, že k vytvoření těchto plenek ho donutila vlastní zkušenost, když se ho jeho žena zeptala, jestli jejich dítěti náhodou během toho, jak byl s ním Yaroslav doma samovolné neunikal moč.

Pixie Scientific plánuje spustit další test těchto chytrých plenek už na tenhle podzim, konkrétně v dětské nemocnici University of California v San Francisku. Celý proces, či případnou distribuci na americký trh musí nejprve schválit Americká správa potravin a léčiv, FDA. Odhadovaná cena těchto plenek je podle vyjádření společnosti přibližně o 30% vyšší než cena tradičních plen. Dá se tedy očekávat, že zanedlouho si tyto pleny získají minimálně americký trh s tímto druhem zboží.

Relevantní články