Jak překonat 5 problémů, jenž vás budou držet v podnikání zpět?

Být osobou na vedoucím postu ve firmě, to nejsou jen prestižní akce, večírky, VIP lidi a lepší auto, ale také řada nepříjemností, jako třeba typů strachu, na něž v praxi narazíte a s nimiž se musíte časem poprat.

Bát se je normální a pomáhá nám to přežít, nicméně i strach by měl mít svoje hranice a nikdy by vás neměl ovládnout zcela, jelikož pak již negativně ovlivňuje vaše závěry.

Obava 1. Nevěříte v sebe sama

Řešení: Nastavte si menší cíle, jenž splníte rychleji.

Tento typ strachu překonáte tím, že budete každý den vršit malá vítěství, takže po kratším nebo delším čase získáte sebedůvěru ve vlastní schopnosti a rozhodování. Můžete to dokonce pojmout jako hru a zkusit dosáhnout co nejvíce malých vítěství denně. A ty mohou být i skutečně velmi malého typu – například se nedívat co 30 vteřin do e-mailu.

Obava 2. Předpoklad, že potřebujete produkt před jeho prodejem

Řešení: Zvyšte poptávku a touhu trhu po vašem produktu.

Možná si myslíte, že je nemyslitelné, začít prodávat něco, co ještě není kompletní, čeká na poslední testy, a tak podobně, ale skutečně je na místě něco podobného opravdu rozjet, protože není dobrý nápad pracovat měsíce a roky na produktu, který pak nikdo nechce. Takže ano, můžete prodávat něco těsně před dokončením.

Obava 3. Smrtící perfekcionismus

Řešení: Nestresujte kvůli detailům, kterých si stejně nikdo nevšimne.

Můžete chtít třeba skutečně perfektní logo a nic menšího neberete jako výsledek, nicméně není lepší spokojit se s výborným, namísto toho, aby se nad věcí trávilo zbytečně mnoho času? Navíc, upřímně řečeno, vašeho zákazníka stejně ani náhodou nebude zajímat jak moc elegantní máte u loga křivky nebo že jeho textura pracuje se zlatým řezem. To nejlepší, co zde tedy můžete udělat, je, věci dokončovat v rozumném časovém rozpětí.

Obava 4. Sehnání peněz od investorů

Řešení: Do sítě a být co nejkreativnější.

Ani tento problém není vlastně problémem – dnes existuje poměrně vysoké procento firem, jenž začínaly s dluhem, bez podpory a postavily svůj úspěch na budování kontaktů, rafinovaném využití internetu, kreativitě nebo myšlení, tedy mimo jiné samozřejmě – to jsou vše věci, jenž pouze finance ani náhodou nenahradí. Začněte tedy myslet jako businessman a ne jako pracovník.

Obava 5. Postrádáte zkušenosti a znalosti

Řešení: Neomezujte se jen proto, že nemáte v CV určitou vysokou školu.

Každý nějak začínal a byla by škoda, zbytečně ořezávat svoje potenciální schopnosti a nápady a to jen proto, že jste je ještě neměli možnost nikde dříve realizovat. Navíc, jelikož se dnes prakticky vše nachází online, budete určitě i souhlasit, že případné mezery se dají snadno dostudovat na internetu ze zdrojů zdarma či s učitelem.

Zdroj: entrepreneur

Relevantní články