Jak se stát ve 30 milionářem?

O tom, stát se bohatým a nezávislým, dnes sní téměř každý, přesto ale prakticky nikdo si nemyslí, že zrovna on sám by to mohl dokázat v rekordně krátkém období a to jmenovitě již okolo třicítky.

Náš seznam vám k věci zmíněné v nadpisu jen těžko pomůže bez toho, aniž byste se o celou věc aktivně a tvrdě přičinili. Milion není zrovna věc, jenž by vám sama spadla do klína.

1. Následujte peníze

Váš první krok bude, zaměřit se na zvýšení příjmu a to opakovat tak dlouho, dokud to půjde. V moderní ekonomice neexistuje zkratka k penězům, nežli ta, že budete aktivně peníze hledat a pronásledovat na trhu – poté již sami uvidíte dobré příležitosti, jenž by byla škoda minout.

2. Nepředvádějte se příliš brzy

I když je to lákavé, musíte odolat nákupům luxusních věcí, dokud nemáte zabezpečen dokonale příjem a to ideálně z více zdrojů. Lpějte na pracovní etice a nikoliv pozlátku pohlcujícím všechny výdělky.

3. Šetřete výhradně pro další investici

Typický člověk dnes šetří proto, aby šetřil a neinvestuje. Je poměrně jedno, na co tyto prostředky použijete (krátkodobé cenné papíry apod.), nikdy na ně ovšem nechytejte a to ani tehdy, když je potřebujete v nouzi. Tímto totiž budete přinuceni následovat toliko krok jedna.

4. Nepoužívejte nevýhodné dluhy

„Dobrý dluh“ je takový, jenž vám napomůže s dalším zvýšením financí. Chudí lidé si za půjčky kupují věci, bohatí lidé si za půjčky rozšiřují pole finanční působnosti a cash flow.

5. Peníze berte jako hlavní věc

Každý touží po finanční nezávislosti, ovšem jen ten, kdo z toho udělá životní lásku, má šanci. Nejde totiž jen o to, stát se bohatým, ale je třeba si finance i udržet. A to chce přístup žárlivého milence. Naopak, ignorujte je a ony budou ignorovat vás – či ještě hůře, přesunou se od vás k někomu, kdo z nich prioritu udělal.

6. Peníze nespí

Peníze nesledují pracovní dobu, nejí, nezajímají je svátky a prázdniny a to je přesně způsob, jakým se k nim časem protlačíte i vy. Peníze vás budou mít tím radši, čím lepší pracovní morálku máte. I když budete prozatím někde ve skladu nebo obracet hamburgery, nevadí to, nebuďte osobou, jenž se snaží ostatní předběhnout za pomoci štěstí nebo nedejbože nějakých nekalých praktik, ale vždy je „pře-pracujte“.

7. Být chudý není potřeba

Bill Gates jednou řekl: „Když se narodíte chudý, není to vaše chyba. Když ale chudý i umřete, to již vaše chyba je!“

8. Pořiďte si mentora

Dostat se do vyšší ligy jde samozřejmě snáze, když budete mít po ruce nějakého mentora, jenž vás vytvaruje k obrazu svému. Jelikož u nás milionáři nerostou na stromech, bude bohatě stačit, získat přístup k jeho myšlenkám skrze knihy, kurzy, blogy, …

9. Nechte peníze šikovně pracovat

Investování je Svatý Grál ekonomiky. A i vy byste si měli co nejdříve všimnout, že vaše peníze pracují samy za vás jakožto dobré investice namísto toho, abyste neustále pracovali výhradně vy (přesto, zpočátku jen práce bude potřeba). Když nemáte „zbytečné“ peníze, neinvestujte.

10. Nezastavte se na vrcholu

Mnoho osob udělalo tu chybu, že na milion sáhli pouze dočasně a to pojali jako důvod k oslavám nebo nakupování namísto toho, aby začali přemýšlet jak z prvního vydělaného milionu udělat milionů 5, 10 atd. atd.

Zdroj: Entrepreneur

Relevantní články