Jak stáhnout zdarma fotky z iStockphoto.com ve vysokém rozlišení

Jak stáhnout fotky z iStockphoto.com ve vysokém rozlišení?

V první řadě je potřeba dodat, že se nejedná o žádné nelegální postupy, ale o praktický doplněk do prohlížeče, který využijí zejména webdesignéři při tvorbě grafických návrhů.

Osobně do svých návrhů používám fotografie z fotobanky iStockphoto.com, se kterou mám dobré zkušenosti již delší dobu. Nicméně pokud vytvářím pro klienta grafický návrh webu a ten návrh má vypadat co nejvíce profesionálně je potřeba, aby v tomto návrhu byly také kvalitní fotografie. A pokud už nějakou fotografii koupím a klientovi se nelíbí, musíme přirozeně zaplatit za další a vyměnit ji.

Ve fotobance iStockphoto.com jdou zobrazit a stáhnout pouze náhledy fotografií, samozřejmě s vodoznakem, což by ani tak nevadilo, kdyby fotografie byly v trochu rozumném rozlišení. Pokud potom fotku použijeme na nějaký prvek o větší velikosti, návrh tím ztrácí na kvalitě a použitá fotografie je zkrátka rozmazaná.

Mnohem praktičtější je tedy použít doplněk iStockZOOM do prohlížečů Chrome nebo Firefox, který nám z iStockphoto.com dokáže zobrazit fotografii s vodoznakem a ve vysokém rozlišení, kterou pak můžeme uložit do počítače a použít v grafickém návrhu. Fotografie v rozlišení zhruba 1200×800 pixelů již je značně použitelnější, než náhledy které jsou defaultně k dispozici na iStockphoto.com v rozlišení 380×253 pixelů. Pokud se rozhodneme určitou fotografii použít, musíme za ní samozřejmě zaplatit.

Relevantní články