Jak žádat o práci přes webkameru?

Možná nemůžete poslední dobou najít práci a to i přesto, že jste k jejímu hledání použili nejmodernější prostředky, jako třeba webové kamery. V čem je patrně chyba?

Výzkumy kanadské McMaster University ukazují, že za tím je podle všeho chápání webové kamery lidskou psychikou. Ta je dnes již relativně běžně používána i pro pracovní konference, dokonce prý v polovině nynějších žádostí o práci.

V rámci studie byly osoby, s nimiž bylo provedeno interview skrze webkameru, shledány v 13 % případů méně kompetentní a o 11 % méně důvěryhodní, nežli lidé, co přišli osobně.

Dle studie je za tím lidská psychika. Aplikace typu Skype tvoří technologickou bariéru a ta se promítne následně do komunikace a potažmo i jejích výsledků. Jemné komunikační lidské nuance, jako změna výšky či tempa hlasu, se prostě nemusí přes mikrofon a kameru tak dobře přenést a malér je tu.

Jak z toho ven tedy?

Kdykoliv je to jen trochu možné, používejte ke komunikaci osobní přístup. O to více tehdy, když to dělají ostatní.

I v případě nutnosti použití videa je ale i přesto pár triků, jak si zlepšit skóre: webkamera by neměla být dále, jak 70-80 cm, aby byl vidět perfektně váš obličej. A za druhé, člověk by se měl dívat přímo na kameru a ne na displej, protože jedině takto se druhé straně bude zdát, že se jí díváte přímo do očí.

Zdroj: menshealth

Relevantní články