Kauza Honza Pospíšil byla za uplynulý rok nejkurióznější

Honza Pospíšil: Ten, co rozdává deset milionů

Honza Pospíšil. Jméno, které skloňovalo spoustu lidí a spoustu portálů. I my jsme Honzovi Pospíšilovi věnovali dva články, protože kauza se jednu dobu opravdu šířila internetem rychlostí světla.

Nyní došlo k vyjádření i Finančního analytického útvaru ministerstva financí, jenž odhaluje případy praní špinavých peněz a peněžních podvodů. Minulý rok tento úřad zajistil více jak 3 miliardy korun. Podle Finačního analytického úřadu byla nejkurióznější kauza v uplynulém roce právě ta Honzy Pospíšila.

Honza Pospíšil na své webové stránce, která nyní už neexistuje, nabízel lidem zdojnásobení částky, kterou mu zašlou na účet. Ze začátku se celý projekt tvářil jako marketingová kampaň některé velké firmy a objevovaly se i kladné reakce, že vklad byl některým lidem skutečně zdvojnásoben.

Nakonec se ukázalo, že Honza Pospíšil je fiktivní postava, jenž provozovala svůj web a účty na padělané doklady. V několika dnech se na účtech vymyšleného Honzy Pospíšila objevilo cca 2,6 milionů korun.

Zpráva Finačního analytického úřadu: Zjištěné skutečnosti však odhalily pouze chuť neznámé osoby (Honza Pospíšil i další používaná jména byla smyšlená, účty byly založeny na základě padělaných dokladů) pomoci finančně jenom sobě. V poměrně krátké době se na účtech sešlo přibližně 2,6 milionu Kč. Ze strany FAÚ byly  kroky k ukončení činnosti „lidumila“ Honzy Pospíšila včetně zajištění prostředků a podání trestního oznámení.

Relevantní články