Kde žije nejvíce milionářů?

Kim Dotcom

V době internetového podnikání sice nemá podobná informace stejnou důležitost (třeba pro umístění pobočky) jako kdysi v době příchodu prvních robotů a PC, nicméně jistou zainteresovanost o místních podmínkách a možnostech výdělku to firmě potenciálně se sem stěhující jistě dá.

Londýnská agentura Wealth Insight si uspořádala na toto téma menší průzkum a zjistila několik velmi zajímavých věcí ohledně milionářů (majetek byl počítán bez domu a v univerzální měně USD).

Na prvním místě se neumístil třeba takový New York nebo Londýn, ale lehce nečekaně Tokio s 461 tisíci milionářů. Kde však New York nalezneme je příčka druhá se 389 tisíci milionářů. A do třetice tu máme onen Londýn se 281 tisíci milionářů. No a za čtvrté? Paříž, kde lze potkat na 219 tisíc milionářů. Umístění páté metropole je rovněž překvapení – upřímně, Frankfurt s 217 tisíci milionářů zde asi čekal jen málokdo z nás…

Po Frankfurtu následují ještě Peking, Ósaka, Hong Kong, Šanghaj a Singapur. A mimochodem, předpokládá se, že Čína na této prestižní pozici překoná Tokio přesně v roce 2020, kdy by objem čínských milionářů měl dosáhnout na 2,2 milionu.

Zdroj: bornrich

Relevantní články