Kyber-zločin prý připravuje USA o 100 miliard ročně

Vyčíslit v dolarech, kolik stojí jednu z největších ekonomik světa kyber-zločin, to není věru jednoduchý úkol. Někteří to odhadují dokonce i na desítky miliardy USD ročně, nicméně, přesněji spočítat jednotlivé nelegální aktivity (a jejich vliv na ekonomiku) není jen tak.

Přesto se o řečené pokusila organizace Center for Strategic and International Studies, jíž financuje známá firma McAfee věnující se počítačové bezpečnosti.

Po spočtení všech možných proměnných, vlivů a faktorů, dospěla agentura k zajímavému číslu: kyber-zločin prý stojí jen americkou ekonomiku cca 100 miliard USD ročně, což je stejná suma, jaká by mohla do branže přinést 508 tisíc nových míst.

Kritici studie zase na druhou stranu tvrdí, že zkoumaná firma prostě nemůže správně určit některé z hlášených faktorů, což zákonitě následně vede k velmi zkreslenému odhadu (jen těžko kupříkladu přesně určíte, kdo a kolik toho ukradl).

Je ale rovněž faktem, že na podobných typech metrik (a jejich odhadech) funguje dost velká část ekonomiky, takže jako možný faktor to na 100 % určitě vyloučit nelze…

Zdroj: entrepreneur

Relevantní články