LG se v posledním čtvrtletí meziročně snížily zisky

LG se zvýšily zisky

Také společnost LG vydala hlášení popisující, jak si firma vedla ohledně 2. letošního čtvrtletí se svými prodeji. Čistý zisk je sice jen 156 miliard wonů (139 milionů USD), což je snížení proti roku minulému, i přesto má ale firma několik zřetelně pozitivních zpráv k ohlášení, přičemž na první pozici určitě bude potvrzených 12,1 milionů prodaných modelů.

Provozní zisk pro její mobilní sekci se sice snížil také proti minulému čtvrtletí, ale meziročně si polepšil o 54,37 milionů wonů.

Společnost LG ale určitě neponechá nic náhodě a v budoucnu vsadí na další povedené modely, jenž by jí měly pozice minimálně opět udržet: jmenovitě půjde o Optimus L II, Optimus F a samozřejmě chystaný G2.

Podobně smíšených výsledků bylo mimochodem dosaženo i v sekci domácích spotřebičů: příjmy a zisk se zvýšily proti minulému čtvrtletí, ale meziročně klesly.

Za obojí společnost LG viní v první řadě stále rostoucí konkurenci a snižující se poptávku.

I v budoucnu prý ale LG určitě na trhu vsadí na pokročilé technologie jako jsou Ultra HD a OLED. Nicméně, těm bude určitě chvíli trvat, nežli se na trhu za nynější ceny trochu rozšíří. Pakliže jejich ceny dále klesnou, bude to pro penetraci LG samozřejmě snazší, ovšem o ziscích to již nemusí platit.

Zdroj: engadget

Relevantní články