Microsoft distribuuje IE11 pro Windows 7

Microsoft distribuuje Internet Explorer 11

Společnost Microsoft v těchto dnech uvedla preview svého browseru Internet Explorer ve verzi 11 (IE11) a to pro platformu Windows 7, čímž splnila dříve daný slib.

Minulý měsíc Microsoft sice potvrdil, že vytvoří verzi IE11 určenou pro Windows 7, ale tehdy ještě odmítal přesněji určit, kdy k tomu konkrétně dojde.

Jelikož vydaná verze nese nálepku „Developer Preview“, naznačuje to, že IE11 na Windows 7 nabídne trochu kostrbatější jízdu, nežli IE11 na Windows 8.1.

Objevení IE11 na platformě Windows 7 určitě poráží tempo IE10 na tomtéž systému minimálně o několik měsíců, čímž je decentně naznačeno, že se Microsoft poučil z kritiky Windows 7 zákazníků z minulého roku, jichž se tehdy uvedení IE10 týkalo (tehdy byl IE10 uveden pro Windows 7 až 26. února, čili 4 měsíce po debutu na W8).

Tak či onak, Microsoft zdůraznil, že IE11 na Windows 7 poskytne většinu z funkcionality a vlastností tohoto browseru na W8 (tj. 4 % nárůst výkonu proti IE10 u JS výpočtů, rychlejší loading stránek, nové standardy, …).

Mimo jiné mezi novinkami najdeme v browseru i podporu WebGL, open-source 3-D a 2-D grafického akceleračního standardu. A to je pro Microsoft obrat o 180°, jelikož ještě v roce 2011 ho považoval za potenciálně nebezpečný.

Zdroj: computerworld

Relevantní články