Microsoft má za to, že Xbox One je skvělý pro business

Když společnost Microsoft oznámila příští generaci herní konzole Xbox v letošním květnu, tvrdila o ní tehdy, že je to perfektní one-box řešení za situací, když hledáte zábavu. Nyní však začala šířit také informace, jak skvělý je tento model herní konzole i pro business.

Když tvůrci zařízení postavili jeho vlastnosti v prezentaci bok po boku potřebám běžného podniku, vyplynul z ní následující závěr: „Je zcela ospravedlnitelné, pořizovat Xbox One za firemní peníze“. A na co zde tedy zákazník narazí?

Pořízení Skype Microsoftem v roce 2011 zajistilo, že jeho implementace do Xboxu One může být doslova perfektní: naleznete zde tudíž v první řadě konferenční chatování a širokoúhlou 1080p kameru, což není špatné zázemí pro jakékoliv virtuální konference.

Cloudové úložiště a služba SkyDrive znějí rovněž lákavě. To je již opravdu solidní business-potenciál, ovšem, po PRISM skandálu by ale řada podniků zvolila stejně asi raději něco bezpečnějšího (office-hosted cloud spaces?).

A nesmíme zapomenout ani na podporu Wi-Fi Direct, což je protokol umožňující zařízením připojovat se jedno k druhému skrze bezpečné bezdrátové připojení. Microsoft doporučuje, užívat jej spolu se SmartGlass zařízeními (jako jsou Windows Phone smartphony nebo tablety) k odeslání PowerPointových prezentací do konferenčního displeje nebo HDTV.

A Microsoft pamatoval i na řadu dalších věcí: integrované překlady, Internet Explorer a tedy přístup k Office Web Apps, …

Celá idea Microsoftu sice není v základu špatná, ovšem cena konzole 500 USD se nepochybně postará o to, že primárně na business si ji asi bude pořizovat jen málokdo, protože za tuto sumu může mít něco vhodnějšího (a mobilnějšího) – spíš je to tedy hlavně asi o tom, že to konzole „také umí“.

Zdroj: entrepreneur

Relevantní články