Microsoft mírně povolil restriktivní licenční politiku Office 2013

Společnost Microsoft právě trochu ustoupila ze své licenční politiky týkající se licencování retailových kopií Office 2013. Nyní má zákazník nové právo, přenést software z jednoho PC na druhé.

Jevon Fark, senior marketing manager u Office týmu věc okomentoval slovy: „Obdrželi jsme od zákazníků silnou zpětnou odezvu na toto téma, takže poté, co jsme věci zvážili, uznali jsme, že jde o přijatelný krok a fér jednání. Nové podmínky již tedy platí.“

Nová licenční politika nechá zákazníky zakoupivší retailovou kopii Office 2013 – a to konkrétně verze Home & Student (140 USD), Home & Business (220 USD) nebo Professional Editions (400 USD) – změnit PC, na němž je program nainstalován.

To je proti původním podmínkám v EULA docela velká změna, protože tam bylo jasně a zřetelně řečeno, že program sice můžete používat jednou provždy, budete s ním ale navždy spjati na jediném PC.

Již by tedy nemělo docházet k absurdním situacím, kdy si zákazník zaplatí Office 2013, nainstaluje je, nějaký čas používá a když se rozhodne vyměnit PC za jiné a Office 2013 přenést, zjistí, že má smůlu (jediné přijatelné a tehdy průchozí řešení bylo, když PC odešlo v rámci záruky – neprošly prý dokonce ani krádeže).

Zdroj: computerworld

Relevantní články