Microsoft Office 365 i ve verzi pro iPhony

Microsoft Office na nové mobilní platformě

Etalon všech moderních kancelářských balíků, Office od Microsoftu, se objevil na další lehce nečekané platformě. Jde o verzi určenou pro iPhony, ale to se týká pouze předplatitel Office 365.

Firma Microsoft uvedla Microsoft Office Mobile pro iPhony již v pátek a její software je kompatibilní s iPhony 4, 4S a 5 + zařízením iPod Touch 5. generace. Novinka potřebuje zázemí v podobě nejméně iOS 6.1 nebo samozřejmě cokoliv lepšího.

V kostce řečeno, od mobilní verze můžete (přirozeně s jistými omezeními danými platformou) očekávat přibližně totéž, co od verze normální: přístup k office dokumentům (Microsoft Word, Microsoft Excel a Microsoft PowerPoint), jejich prohlížení a editaci.

Jelikož jsou podporovány grafy, animace a SmartArt grafika, vypadají dokumenty skutečně jako originály. Přistupovat k dokumentům lze z řady míst – ze SkyDrive, SkyDrive Pro nebo SharePoint.

Microsoft potvrdil, že jeho dílo je zamýšleno jako moderní cloudový produkt (i když jste soubor naposledy viděli na PC třeba, přesto jej začnete i v mobilním zařízení číst od tohoto místa), který samozřejmě preferuje online stav, nicméně uživateli nic nebrání ani v tom, pracovat jen offline. Aplikace svede s podobnými soubory pracovat i ve formě příloh k e-mailům.

Aplikace jako taková je zdarma, ovšem pouze jako bonus k předplatnému na Office 365. Jinými slovy, pakliže nemáte Office 365 účet, jen s iOS neprojdete. A na kolik vlastně jedno takové předplatné přijde? Kupříkladu za Office 365 Home Premium dáte ročně jako domácnost 99,99 USD. A ano, s Trial verzí Office 365 jede aplikace také.

Titul je prozatím k mání jen v USA, ale očekává se, že „Office Mobile for iPhone“ bude nabízen ve 29 jazycích + na 135 trzích a to již touto dobou.

A ještě jedna drobnost, aplikace není optimalizována pro iPad. Jako všechny iPhone aplikace, Office Mobile může pracovat na iPadu v „normálním“ zobrazení nebo ve „2x“ režimu, ale lepší zkušenost zde budete mít dle vlastních slov Microsoftu s Office Web Apps. Office pro iPad totiž nebudou dříve jak v říjnu 2014.

Zdroj: www.computerworld.com

Relevantní články