Microsoft Office na nové mobilní platformě

Microsoft Office na nové mobilní platformě

Společnost Microsoft před pár dny vydala verzi Office pro další mobilní platformu, jíž se stal Android. Pokračuje tak evidentně ve strategii svazování svých mobilních balíků s Office 365 a jejich „rent-not-buy“ předplatným.

Představení Office Mobile for Android předcházelo dlouhých šest týdnů čekání, kdy již aplikace existovala pro Apple iPhone. A s tou má samozřejmě i verze pro Androidy cosi společného. Tím „cosi“ máme přirozeně na mysli propojení na Office 365.

Uživatel toužící po MS Office balíku na Androidu si musí vyhradit zařízení s minimálně Androidem 4.0 a zde pak již v pohodě rozjede odlehčenou verzi aplikace určenou pro mobilní procesory. Bylo též nenápadně naznačeno, že je aplikace hlavně určena k prohlížení, ale nic vám samozřejmě nebrání ani v editaci či komentování dokumentů jiných.

Office Mobile pro Android si můžete stáhnout sice zcela zdarma z Google Play Store, ale stejně jako jeho iOS bratranec, aplikace nebude fungovat bez Office 365 účtu. Připomínáme, že předplatné variuje od 100 USD ročně, přes 150, až po 264 ročně za vše.

Office 365 vás nechá nainstalovat Office Mobile až na pětici zařízení (ta běžící na Windows Phone se prý nepočítají), navíc se podle všeho dají i kombinovat, takže klidně můžete zkombinovat třeba 1 x Windows Phone, 3 x iOS a 2 x Android.

A pozor, nepokoušejte se titul instalovat na tablet, ale pouze na smartphone, jelikož androidí Office Mobile se na tabletu s Androidem údajně ani nenainstalují (doufejme zatím)…

Zdroj: computerworld

Relevantní články