Microsoft se pochlubil s Office Lite pro dotekové rozhraní

Firma Microsoft právě seznámila svět s preview verzí Office aplikace navržené pro uživatelské rozhraní Windows Metro, jenž bude primárně podporovat dotekové ovládání. Společnost se nechala slyšet, že se nová Office aplikace neobjeví dříve, jak v roce 2014, avšak zdráhala se prozradit, kdy to bude přesně nebo co bude jak oceněné.

Krátké preview se týkalo PowerPointu, což je samozřejmě jedna z klíčových aplikací v Office 2013. Stalo se tak na vývojářské konferenci BUILD a šlo o alfa-verzi, takže všichni prezentující se zde shodli na tom, že jde o velmi časný pohled do funkcionality aplikace.

Software bude vyžadovat x86 nebo ARM procesor, což znamená podporu pro Windows 8 nebo Windows RT, přičemž titul má být dostupný ve finále skrze Windows Store.

Prozatím existují s podporou Metro pro Windows RT k nim bundlované tituly Lync, OneNote, SharePoint a Yammer (též k nalezení přirozeně i na Windows Store). Tyto však prý mají podporu dotekového rozhraní implementovánu jen lehce a nepříliš komplexně, Office prý bude zcela jinou vahou v této záležitosti.

To je asi tak vše, co bylo sděleno zásadnějšího – o samotných aplikacích a jejich změnách či nově podporovaných funkcích se prakticky nediskutovalo, neexistuje tudíž žádný přesný indikátor, co bude jak fungovat a jak moc vybavený ten který titul bude.

Zdroj: computerworld

Relevantní články