Microsoft slíbil IE11 pro Windows 7

Microsoft distribuuje Internet Explorer 11

Společnost Microsoft dnes potvrdila, že její webový prohlížeč Internet Explorer 11 (IE11) bude portován i na platformu Windows 7. Nezmínila ovšem konkrétní datum příchodu.

K tomuto prohlášení došlo na vývojářské konferenci BUILD a ještě před pár týdny byl v této otázce Microsoft dost nejednoznačný.

Co přimělo Microsoft změnit názor, není známo, nicméně, určitě k tomu řeklo své i to, že Windows 7 jsou aktuálně nejoblíbenějším operačním systémem z řady Windows (běží cca na celých 49 % desktopech s Windows).

Co se týče verze s pořadovým číslem jedenáct, pak tu máme IE11 jako public preview pro Windows 8.1, které tu mimochodem také nemají být v ostré verzi dříve, jak na podzim. Kdyby ale Microsoft zkopíroval svoje akce z roku 2012 týkající se Windows 8, pak další free upgrade (a tedy i IE11) se dostane na Windows 8 a Windows RT koncem října.

Čas příchodu IE11 na Windows 7 je rovněž záhadou a jak to vypadá dle slov mluvčího, je to stejnou hádankou i pro Microsoft, jenž se evidentně ještě nerozhodl. Kdo by chtěl ale věci opět srovnat s předchozími verzemi, tak soudě dle dat okolo IE10, ten byl uveden spolu s Windows 8 26. října 2012 a na Windows 7 se dostal 26. února 2013.

Zdroj: computerworld

Relevantní články