Mixamo – aplikace, která usnadní práci tvůrců her

Startup projekt s názvem Mixamo se výrazným dílem podepisuje při tvorbě současných her a aplikací. Služba Face Plus, kterou tato aplikace disponuje, umožňuje vývojářům animovat postavičky za pomoci jednoduchých záznamů obličeje přes webovou kameru.

V době, kdy tvůrci mobilních her přecházejí z jednoduchých 2rozměrných her ​​do bohatších a složitějších 3-D, se tato aplikace velmi dobře osvědčuje, na kolik už jen samotná tvorba 3-D her je o něco finančně náročnější jako jednodušší dvoj rozměrná verze. V případě, pokud tvůrci aplikací, či her použijí na tvorbu animaci právě zmíněnou aplikaci Mixamo, zaplatí ročně cca 1500 USD. Kromě tohoto poplatku však budou potřebovat v podstatě už jen kameru a Unity 3D editor.

Na rozvoji tohoto projektu se výrazně podepsala i společnost AMD, která byla strategickým investorem této aplikace. Momentálně se hodnota společnosti zvýšila již na hodnotu 11 milionů USD. Aplikaci mimo jiné využívají i známé společnosti ze světa IT technologii a to konkrétně Microsoft, Electronic Arts (EA), Sony, Blizzard a Gameloft. Jako se zdá Tato významná klientela značí velkou budoucnost tohoto startup projektu.

Relevantní články