Návštěvy Google tvoří v USA čtvrtinu provozu

Návštěvnost z Google je v USA čtvrtinová

Popularita Google napříč celým světem je téměř univerzální, jsou tu sice jisté výjimky, kde se snaží jeho informace cenzurovat, na druhou stranu, jsou i jistá místa, kde má doslova monopol.

A jedním z míst na světě, kde patří služby Google mezi nejpopulárnější, je samozřejmě i Severní Amerika. Jistá firma věnující se internetovým analýzám si dokonce troufla určit, kolik provozu za Googlem stojí.

Agentura DeepField se věnuje analýzám webových výkonů a přidruženým věcem okolo, takže kapacita v branži to určitě bude větší, jak běžný tisk. A právě ona sdělila internetu ohledně Google několik nesmírně zajímavých čísel.

V nejnovější analýze DeepField tvrdí, že Google minulý měsíc překonal webový rekord – návštěvy jeho webů nyní tvoří 25 % z veškerého severoamerického provozu.

Detaily průzkumu jsou také zajímavé: kupříkladu za jedničku v přenesených datech není kupodivu považováno Googlem vlastněné YouTube (to je až druhé), ale Netflix.

Bez prohlášení přímo od Google je to celé jistě zajímavé, leč stále nepotvrzené. Na druhou stranu, s ohledem na záběr služeb a popularitu Google, řečené hodnoty by nemusely ani zdaleka být mimo…

Zdroj: engadget

Relevantní články